'مخالـفت' با عقیـده - 'احتـرام' به مخالـف


Share/Save/Bookmark

'مخالـفت' با عقیـده - 'احتـرام' به مخالـف
by مسعود از امریکا
08-Apr-2009
 

دیروز، من متوجه شدم که یک بحث بسیار داغی بین دوستان بهایی از یک طرف، و اقای نور، که بابی می باشد، از طرفی دیگر، برپاست. متاسفانه، این بحث به پرخاش و توهین از دو طرف کشید. در این میان، سر دبیر این وب سایت، جهانشاه عزیز، هم به وسط کشیده شد، و در معرض حمله از دو طرف!! من گفتم که این قطعه کوتاه را بنویسم به امید این که ما ایرانی ها یادمان نرود که مخالفت با عقیده یک شخص، دلیل به بی احترامی، توهین، و متجاوز شدن به شخصیت او نمی باشد ... امیدوارم که این اثر مثبت داشته باشد!

 

          *          *          * 

 

ای برادر، من میدانم، که تو با من مخالفی
   بس نگو، کل بر من واضح است، کاین تو با من مخالفی
 
'الف' من برای تو 'ی' باشد، بس نگو دگر، کاین را کامل می دانم
   پرخاش نیست لازم، بی احترامی نیست بجا، کاین تو با من مخالفی

بر سر این میز نشین، ای برادر، و با من لقمه ای نان خور
   من تو نیستم، و  تو نه به من، بنشین ای دوست، گر چه تو با من مخالفی

دوستی، و برادری، بیش از اینست، ای ایرانی من
   خود را الوده مکن، نه ستیزه و  نه نزاع، گر چه من می دانم، که تو با من مخالفی

خاک ما ایران بود، ای دوست من، و ریشه ما ایرانی
    این را فراموشت مکن، هرگز مگذار، بس ستیزه باشد، گرچه تو با من مخالفی

 


Share/Save/Bookmark

more from مسعود از امریکا
 
alborz

مسعود خان..‌ای به چشم !

alborz


چون شما این درخواست را می‌کنید، لطف کنید و یک مورد را که به نظر شما می‌رسد را بیان کنید تا بلکه نظم این محاوره برقرار شود.

ممنون از تلاش شما.

البرز


Souri

Dear Masoud

by Souri on

I also know a few people who have been catholic before and now they hate that religion. They are so much against catholic institution that they don't stop insulting and accusing the Pope and all the preaches and Jesus and every thing which relates to the Catholicism.

Could you reason these people? Just let me know, and I will send them to you.


مسعود از امریکا

جناب البرز و faryarm عزیز

مسعود از امریکا


من از شما خواهش می کنم که، حتی المقدور، با این اقای نور عادلانه رفتار کنید. همانطور که قبلا عرض کردم، بر اساس نوشته هایشان، و به دلایلی که برای من کاملا واضح نیست، ایشان دل پری از دین و ایین بهاییت دارند. سعی کنید، و ببینید که این مسائل چیست، و اگر امکان دارد، ایشان را کمک کرده تا این مسائل حل شوند - با کمال احترام، مسعود


faryarm

بهائیان ایران فقط به شعار اکتفا نمیکنند

faryarm


دو باره باید گفت:

در دیانت بهائی اصل "وحدت در کثرت" اساس وحدت عالم انسانیست، و ضمن این که بهائیان عالم ایران زمین را مقدس میشمارند، بهائیان ایران در سخترین شرایط به مملکت خود خدمت میکنند و فقط به شعار اکتفا نمیکنند


alborz

مسعود خان، من مقالات شما را خواهم خواند...

alborz


 

...چون از کلام خوش نباید گذشت. گرایش‌های شخصی‌ شما هم برای خود محترم است ولی‌ شاید جای این باشد که شما از خود بپرسید که چرا مجبور شدید نیت خود را در چندین نوبت توضیح دهید.  آیا واقعا همه خوانندگان در برداشت اولیه اشتباه کردند؟

در دیانت بهائی اصل "وحدت در کثرت" اساس وحدت عالم انسانیست، و ضمن این که بهائیان عالم ایران زمین را مقدس میشمارند، بهائیان ایران در سخترین شرایط به مملکت خود خدمت میکنند و فقط به شعار اکتفا نمیکنند.

شما هم موفق باشید،

البرز

(آقای پسینگ ترو - اگر غرض اظهار وجود است لطفا جای دیگری این کار را بکنید)

 

 


مسعود از امریکا

Passing Through عزیز

مسعود از امریکا


ممنون از کلمات شیرینت ... در مورد روشهای دیگر، باید بگم که در ایران ما یک مثلی داشتیم که 'خریت فقط علف خوردن نیست!' - من کاملا واقفم از این موضوع - قربان شما! 


default

Dear Massoud

by Passing Through (not verified) on

Pleae be careful with some of these Bahais, and their sympathizers. When they can not win on points in an argument, they resort to other tactics, such as the one by this person 'Mashang Shenas', to ridicule you. This is S.O.P. (Standard Operating Procedure), and I have seen it happen many times in other people's blogs.

Cheers, and please keep up your good work.


مسعود از امریکا

اناهید خانم

مسعود از امریکا


من طرف این اقای نور را نگرفته ام - من اینجا فقط یک مقصود دارم، و ان اینکه دو طرف، حتی المقدور، باهم عادلانه کنار بیان - السلام، والسلام ... مرسی عزیزم!


مسعود از امریکا

مشنگ شناس جان

مسعود از امریکا


استعدادت بد تیست، ولی کمی تمرین لازم داری :) ! - همانطور که شیخ سعدی گفتند:

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی     
    کاین ره که تو میروی به ترکستان است

یادت نره - این برای تو گفته شده ... موق باشی!


default

To Masoud!

by Anahid (not verified) on

مسعود عزیز

شما زود قضاوت نکنید.
لینک اقای حزینی فوق العاده شنیع هست.دیروز من خواستم باز کنم که دیدم یک یک warning امد که ؟Are you sure you want to continue .به خاطر کارتون هایی که ایشون گذاشتن.
من و شما هم ممکنه مخالف عقاید یکدیگر باشیم.هر چیزی حد و حسابی داره.سوری خانم شاهد هستند.حالا اصلا یک جامه دینی نباشه یک ادم معمولی باشه.بزرگی گفتن زنی گفتن بچه ای گفتن.هر چیزی حد و حسابی داره.
اقای حزینی جامه بهایی را ترک نکردند.بلکه ایشون را از جامعه بهایی بیرون کردند.
مسعود خان, اون کامنت ها در بلاگ فریار دعوا و یا توهین نیست.نوعی اختلاف نظر هست.کسی هم به کسی حمله نکرده.اگر کسی به شما دروغی بگه یا خدایی نکرده فحشی بده شما مسلما از خودتون دفاع میکنید.

ایام عید پاک شما مبارک باشه.

با سپاس


default

منم امروز این قطعه کوتاه را برای تو گفتم :-)

مشنگ شناس (not verified)


آقا دمت خیلی‌ جوش که استعداد ما را هم روشن کردی، پنج در این دنیا و صد در اخرت نصیبت کنه دیدیم شما چپ میری راست میری شعر میگی دیدیم ما هم یک امتحانی بکنیم بد نیست

اگر تو وقت داری برو بازی بکن با توپ در باغی‌

و یا دوست دختری بستان تا از تنهایی در بیایی‌


مسعود از امریکا

جناب البرز

مسعود از امریکا


شما متاسفانه، اصلا متوجه اصل مطلب اینجا نیستید. اگر که شما یک مدتی کوتاه وقت صرف کنید، و قطعه هایی که من در این ٣-٢ هفته نوشته ام را بخوانید، متوجه می شوید که برای من واقعا فقط دو چیز مهم است: اول، ايــران بـزرگ; و دوم، اتحاد ملی بین ایرانیان. متاسفانه، اختلافات شبیه به ان که شما و اقای نور دارید، و دگر اختلافت، باعث ضعیف شدن اتحاد ملی بین ایرانیان در این چند صد سال شده است. همانطور که خودتان می دانید، دول غرب، و دشمنان ایران، در این چند صذ سال، از این اختلافات سؤ استفاده کرده، و ایران ما را ضعیف تر و ضعیف تر کرده اند. من هیچ شکی ندارم، که دولت کنونی ایران، نتیجه ضعف چند صد ساله ملت ایران در این مورد می باشد. هدف من، و اشخاص هم فکر، اینست که ان شعله بزرگی و عظمت که در دل و قلب ایرانیان بوده، و الان متاسفانه چند وقتی است که خاموش شده را، دوباره روشن کنیم. همین، و همین. جواب و پاسخی که شما از من انتظار دارید، من را یاد یک ضرب المثل امریکایی می اندازد، که می گوید: طرف وسعت جنگل را نمی بیند، به خاطر این که روی یک درخت تمرکز کرده است. امیدوارم که منظور من را بفهمید. من بیش از این چیزی ندارم که به شما بگویم - موفق باشید!  


alborz

مسعود خان، حال نوبت شماست که ...

alborz


...که به نکاتی‌ که دوستان متذکر شدند پاسخ دهید.

پیام همبستگی‌ شما وقتی‌ صادقانه تلقی‌ خواهد شد که در حین بیان آن تهمت بیجا به طرفین نزنید. در صورتی‌ که می‌خواهید صادق و بیطرف شناخته بشوید، لطفا دقت بیشتری بکنید، چون در همین مدت کوتاه شما با استفاده از واژه "بهائی گری" نیز در بلاگ دیگری، جای سوالی برای من بوجود آوردید.

امیدوارم که با پاسخ خود این علامت سوال را بر طرف کنید و نشان دهید که شما فقط خواستار حفظ حق ناشر این سایت نیستید، بلکه حق و انصاف را برای همه واجب میدانید.

در آخر شما خودتان لطف کنید نکاتی‌ را که به نور نسبت میدهید را خلاصه کنید تا پاسخ آن داده شود.  اگر توانستید این کار را بکنید، بدانید که پاسخ آن هم داده میشود.  فراموش نکنید که اتهام در لقای سوال جوابی‌ ندارد.  برای مثال اگر از شما سوال شد "که همسر خود را روزی چند دفعه کتک میزنید؟" بدانید که این چیزی جز تهمت نیست و مستحق پاسخی نیز نیست.

البرز

 

 


مسعود از امریکا

amigo19 عزیز

مسعود از امریکا


تا جایی که من از بلاگ های اقای نور خوانده ام، ایشان قبلا بهایی بوده، و به دلایلی، این دین را ترک کرده. در ضمن، از نوشته های ایشان واضح است، که ایشان دل پری از این دین دارند! به عقیده من، شما نکته به نکته، به تمام بلاگ های ایشان پاسخ دهید، و بگذارید که خواننده قضاوت کند که ایا بلاگ ایشان صحیح است، و یا پاسخ های شما - موفق باشید!


amigo19

DEAR MASOUD.KHAN

by amigo19 on

IF YOU CAN FOLLOW NUR.S BLOGS FROM THE BEGINNING YOU CAN NOTICE THAT BAHAIS HAVE BEEN VERY TOLLERANT.

HE HAS NOT ONLY ATTACKED BAHAIS BUT HAS ABUSED THIS WEBSITE TO SPREAD LIES SLANDER,HE HAS PROFANED THE BAHAI HOLY FIGURES.

YOU CANNOT FIND ANY BLOG THAT HE IS TEACHING HIS POINT OF VIEW BUT HIS ENFERMISO BLOGS OF ATTACKING AND VILIFYING

BAHAIS

I CAN SIMPLY ASK YOU TO REFLECT ON THIS POINT.

WHAT WOULD YOU DO IF SOMEONE HID HISELF BEHIND A MASK OF INTERNET AND VILIFIED PEOPLE YOU LOVE.

IN REFFERENCE TO BAHAIS OFFENDING JJ. I CANNOT RECALL OF ONE BLOG THAT BAHAIS HAVE OFFENDED JJ

WE CAN DESAGREE BUT NOT GET DESAGREEABLE !

 WITH RESPECT; AMIGO 19 FROM LATIN AMERICA


Souri

Doust aziz Masoud

by Souri on

I don't want to talk about that for the eternity....but please do pay attention to what you say. It is very important,  to use the correct and exact words, when you state something in public. In the summary, you clearly used the word "hamle kardand" and now you say "eteraaz kardan".........those words are not synonymous dear.

Wish you will be more vigilant, using the accurate words in your future text. Your English is perfect and your Persian is at least better than myself (because you do write poems in Persian) so I believe it won't be so difficult for you to pay more attention next time.

Thank you my dear/


faryarm

Massoud Khan, Eteraaz is NOT Toheen, is it?

by faryarm on

 

If Bahais objected (Eteraaz) to JJ regarding the use of an insulting AVATAR, Surely:

Objections (Eteraaz) and Insult (Toheen) are definitely NOT the same, and definitely not an attack  on JJ or Iranian.com's integrity.

I would appreciate it if you could withdraw your original assertions about Bahais (toheen) insulting JJ or Iranian.com  

Thank you

Faryar 


مسعود از امریکا

faryarm عزیز

مسعود از امریکا


من جواب شما را تا حدودی در زیر به سوری جان دادم - ولیکن، اگر جسارت نباشد، بگذارید که خدمتتان عرض کنم که بلاگ شما با عکس اقای نور، در لباس دایی جان ناپلئون، بسیار بی مورد بود - من یادم هست، که به غیر از من، خیلی های دگر به ان اعتراض کرده بودند ... قربان شما!


مسعود از امریکا

سوری جان

مسعود از امریکا


والله، من در بعضی از نظراتی که دوستان بهایی داده بودند، دیدم که اعتراض کرده بودند به جهانشاه که چرا اجازه می دهد به اقای نور که بعضی اواتار های مختلف را استفاده کند. ببینید عزیزم، برای ما ایرانیها، اتحاد ملی از هر چیز مهمتر است. ببخشید، ولی این بچه بازیها، هیچ دردی را برای هیچ کس دوا نمی کند - موفق باشید!


faryarm

Massoud Khan, Please

by faryarm on

Massoud Khan, Please

Point out at EXACTLY , at which point out and under what context you have observed myself or any other Bahai attacking (Toheen)  Jahanshah or Iranian.com.

I am sure you are mistaken.

respectfully

Faryarm 

PS. If Mr Nur has made certain allegations, we are hoping that things will change and we can begin to have as you say a more productive discourse. 


Souri

dear Masoud

by Souri on

Thanks for the nice poem.

In your text, you said, both parties have been disrespectful to JJ. when?

I haven't seenone single Bahai, bad mouthing JJ since I am a regular reader here for now more than 6 years. If this is just a mistake, would you please correct it in your text above? Thanks.


مسعود از امریکا

دوستان

مسعود از امریکا


دیروز، من متوجه شدم که یک بحث بسیار داغی بین دوستان بهایی از یک طرف، و اقای نور، که بابی می باشد، از  طرفی دیگر، برپاست. متاسفانه، این بحث به پرخاش و توهین از دو طرف کشید. در این میان، سر دبیر این وب سایت، جهانشاه عزیز، هم به وسط کشیده شد، و در معرض حمله از دو  طرف!! من گفتم که این قطعه کوتاه را بنویسم به امید این که ما ایرانی ها یادمان نرود که مخالفت با عقیده یک شخص، دلیل به بی احترامی، توهین، و متجاوز شدن به شخصیت او نمی باشد ... امیدوارم که این اثر مثبت داشته باشد!