بسیجی ها در خیابان های لندن، چرا که نه؟!


Share/Save/Bookmark

ariane
by ariane
13-Aug-2011
 

بار دیگر مقامات کشوری در ایران لب به سخن گشوده و در و گهر فشانی هایی کرده اند که اگر کوچکتری شکی در باره سلامت روانیشان داشتید، آن هم برطرف گردد. این بار این اظهار نظر ها راجع به ناآرامی های اخیر در خیابان های لندن و چند شهر دیگر بریتانیا بود. این جنابان معتقند که برای برگرداندن آرامش اجتماعی در انگلستان، لاجرم کار را باید به کاردان سپرد و صد البته در این مقوله چه کسی کاردان تر از نیروهای بسیج که که عمری را به بسط و گسترش "آرامش اجتماعی" در مرز پر گهر گذرانیده اند. مگر نه این است که ایران امروز نمونه ای کامل از آرامش اجتماعی و همگونی طبقاتیست است، به سانی که یاد آور یوتوپیاییست که حکیمان بونان باستان وعده اش را داده بودند؟!!

مگر نه اینست که تصاویر روش های مسالمت آمیز آنها در وقایع بعد از انتخابات سال 88 و دیگر وفایع سی سال اخیر،هنوز در خاطره ایرانی ها و البته بر صفحه اینترنت موجود است و حدس حقیر بر این است که تا ابد خواهد ماند.

واکنش های اغلب منزجرانه به این اظهار نظرهای وقیحانه و عاری از حیا را در رسانه های مختلف و از زبان کارشناسان مطالعه فرموده اید. زبان فارسی مجموعه ای نفیس و پر بار از ضرب المثل ها و امثال و حکمی دارد که دوتای آنها در اینجا معنایی دو چندان می یابند:

· دو کلمه هم از مادر عروس بشنوید.

· موش را به سوراخ راه نمیدادند، جارو به دمبش میبست.

الباقی امثله را به ذهن خلاق شما خوانندگان محترم میسپارم.

از انتقاد گذشته، نویسنده این سطور معتقد است که اعزام نیروهای بسیج به انگلستان شاید فکر بدی نباشد و نتایجش خیلی بیشتر از آنچه عموم میپندارند مفید تر باشد. به عقل بنده هم شک کردید؟ نکنید، توضیح میدهم!

در سالهایی که به تحصیل در انگلستان گذراندم، سوای کمالات آکادمیک که کسب نمودم، سرشار از ملاحظاتی بود که کنه پوچی، تزویر و ریای ایدئو لوژی انقلابی اسلامی را به من هویدا نمود. دانشگاههای روباه پیر استعمار پر است از عزیزان هموطنی که به خرج دولت علیه جمهوری اسلامی مشغول به تحصیل در رده های کارشناسی ارشد و دکترا هستند. در مملکتی که دولتش صریحا دم از خودی و غیر خودی و محرم و نا محرم میزند، محصلینی که اعزام به خارج میشوند، طبیعتا از فیلتر چند لایه انقلابی گذشته اند، و بدون شک پسر خالگی خود را ثابت کرده اند که به ارث میراث رسیده اند.

به علاوه، این هموطنان با سپردن وثیقه هایی هنگفت (سند خانه پدر و مادرو برادر) به سرزمین کفر آمده اند. اغلب اینان وقتی پا به انگلستان میگذارند مغزی مالامال از نفرت از غرب که نتیجه سالها شستشوی مغزیست را در سر دارند. بتدریج و با چشیدن مزه آزادی بیان و کردار، مخفیانه دل به فرهنگی مبندند که سالها از آن بد شنیده اند. سپس مدت تحصیل را تا آنجا که ممکن است طولانی میکنند و صاحب فرزندی میشونند که با ثبت انگلستان به عنوان محل تولدش، قاتقی برای سال های آتیشان شود.

وقتی که دیگر مجالی برای اطاله تحصیل باقی نماند، با قلبی مالامال از عشق به زندگی غرب که حالا مزه اش را چشیده و فهمیده اند که عمری را به بیراهه گذرانده اند، اغلبیت با بافتن آسمان به ریسمان و با بخشیدن عطای انقلاب و سند خانه پدری به لقایش، میمانند و با اتکا به ملیت کودک در غرب زاده شده به زندگی در آنجا ادامه میدهند و یا حتی اگر هم برگشتند دیگر آن آدم دگم و کور ذهن سابق نیستند.

دیده ام و شنیده ام که دیپلمات ها هم سرنوشتی و مرامی جر این ندارند.

حال فرض را بر این نگذارید که بسیجی ها هم آمدند. به شما قول میدهم که به محضی که هوای بارانی و مه آلود لندن را استنشاق کنند دیگر آن حیوانات روان پریش سابق نخواهند بود. شاید که دوایی برای درد جهالت وطن باشد. نازموده را آزمودن چه باک؟


Share/Save/Bookmark

more from ariane
 
default

:)

by ariane on

I'm sure their Pakistani brothers will not only furnish the free Sandis, but also throw in a free Kebab too!! All that looting must have earned a bob to two! Halality Guaranteed:) No chance turning into stone there!


azadi5

Basij will go where free sandis flows

by azadi5 on

Now, the question is, who will provide the free sandis for Basij? Sandis made in England could be haram you know. And you know what happens to muslims who eat/drink haram stuff,  They all end up on the seventh floor of hell :)


maziar 58

..

by maziar 58 on

Ariane thanks for bringing a good point.

But with the magnitude of recent looting and the amounts of merchendise......

they (the Basijis) will 've to wait for Restocking and then they will start the restoration of peace in Al landan by aamaliyat  zarbat II.!

Maziar


default

:)

by ariane on

Glad you liked it:)


Soosan Khanoom

ariane

by Soosan Khanoom on

I agree with your points ....

and thanks for the blog

:  )  


default

You are right!

by ariane on

The point I was making in the blog referred to the the hypocracy of the post revolution group who incedently claimed moral supremacy.

Thanks for reading the blog.

A.


Soosan Khanoom

IF you are or were a student

by Soosan Khanoom on

that was sent to the west for study ( which I assume this includes the blogger here as well) then you have been on sort of financial aid from the Iranian government either before revolution or after.   

And almost all such students have never bothered to go back to Iran and establish something for the poor people of that land in return, neither before revolution nor after revolution ... 

now back to the topic of this blog ... sorry for the interruption... 


Roozbeh_Gilani

«برادران» لندنی بسيجی ها

Roozbeh_Gilani


روشنگری. در شورش های اخير در انگلستان، برخی رويدادها به شدت دلخرش و ضدانسانی بود. ويديوی زير يکی از اين رويدادها را به نمايش می گذارد. جوان زخمی که در ويديو ديده ميشود «اشرف حاذق» نام دارد و فکش شکسته و خون از صورتش جاری است. جوانانی او را از زمين بلند ميکنند. نخست به نظر ميرسد ميخواهند به او کمک کنند، اما اندکی بعد معلوم ميشود از جنس بسيجی ها و لباس شخصی های خودمان هستند و به راحتی ميتوانند به استخدام سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در آيند. ناانسان همه جا هست، هم در لندن هم در ايران

//www.roshangari.net/as/ds.cgi?art=20110812000240.html


default

Maryam

by ariane on

I'm glad you liked the blog! Was in a farsi literary mode today:)


Maryam Hojjat

Ariane, great blog

by Maryam Hojjat on

I enjoyed it.  I love your logical writing.