«خدایی نیست به جز خدای یکتا» اثر رضا اصلان


Share/Save/Bookmark

«خدایی نیست به جز خدای یکتا»  اثر رضا اصلان
by Parisasaranj
04-Dec-2011
 

هم اکنون ترجمه فارسی کتاب پر فروش و بحث بر انگیز«خدایی نیست به جز خدای یکتا» اثررضا اصلان نویسنده و فعال اجتماعی و امور رسانه های ارتباطی ، ب صورت رایگان برای فارسی زبانان در ایران برای دانلود موجود است.

:می توانید اینجا کتاب را تهیه کنید.

//aslanmedia.weebly.com/

***

چرا رضا اصلان دانلود مجانی در اختیار شما می گذارد؟

«از آنجا که من در ایران به دنیا آمده ام و مدتی از عمر بزرگسالی ام را در آنجا گذرانده ام، می دانم که چقدر دستیابی به کتابهایی از این قبیل که به اسلام و جمهوری اسلامی نگاهی منتقدانه دارند مشکل است. به همین دلیل است که این کتاب را به صورت پی.دی.اف برای دانلود مجانی در اختیار خوانندگان در ایران قرار می دهم.» رضا اصلان

***

اسلام سریعالرشدترین مذهب جهان است اما همچنان در پردهای از جهل و ترس باقیمانده است. جوهر این مذهب باستانی چیست؟ دین صلح است یا دین جنگ؟ فرق الله با خدای یهودیان و مسیحیان چیست؟ میتوان دولتی اسلامی را بر پایه ارزشهایی دموکراتیک همچون پلورالیسم و حقوق بشر بنا کرد؟

رضا اصلان نویسنده و دانشور مذاهب تطبیقی در سراسر جهان با شور و شوق و شفافیتی که به این مسائل آورده شناخته میشود. اصلان در «خدایی نیست به جز خدای یکتا» ذهنیت «نبرد تمدنها» که دیدگاه ما به اسلام را منحرف کرده به چالش میکشد و این مذهب مهم را در تمام پیچیدگی٬ زیبایی و شفقتش توضیح میدهد.

اسلام بر خلاف باور عموم مذهبی است با ریشههای عمیق در سنتهای پیامبریِ متون یهودی و مسیحی. اصلان با روایتی زنده و شفاف از فضای اجتماعی و مذهبی که پیامبر اسلام٬ محمد٬ از آن ظهور کرد شروع میکند. آیاتی که محمد در مکه و مدینه دریافت کرده و در قرآن ثبت شدهاند بنیان جامعهای با برابریطلبیِ رادیکال را ساختند که پیش از آن سابقه نداشت.

پس از مرگ پیامبر٬ جانشینان او وظیفه سنگین تعریف و تفسیر پیغام محمد برای نسلهای بعدی را به دوش گرفتند. تلاشهای آنها منجر به تدوین مجموعه رفتاری جامعی شد که قرار است بر تمام جنبههای زندگی مومنین نظارت کند. اما این تلاش تنها باعث شد شکاف بین اسلام راستکیش و دو فرقه اصلی آن٬ تشیع و تصوف٬ که هر دو توسط اصلان با جزئیات غنی وصف میشوند٬ عمیقتر شود.

بالاخره این کتاب به این مساله میپردازد که چطور مسلمانان در سایه استعمار اروپا استراتژیهای متفاوتی برای آشتی دادن ارزشهای سنتی اسلامی با واقعیتهای اجتماعی و سیاسی جهان مدرن ساختند. با ظهور دولت اسلامی در قرن ۲۰ام این رقابت بر سر آینده اسلام به نبردی پرشور و گاهی خشونتآمیز تبدیل شده. نبرد بین کسانی که میخواهند قوانین حقوقی سفت و سخت و عتیقِ خود را بر جامعه اعمال کنند و کسانی که میکوشند آموزههای پیامبر را با آرمانهای معاصر دموکراسی و حقوق بشر هماهنگ کنند. به قول رضا اصلان ما در عصر «اصلاحات (رفورماسیون) اسلامی» زندگی میکنیم. «خدایی نیست به جز خدای یکتا» روایت کتبی تاثیرگذار و فاخری است از ریشه ها٬ تکامل و آیندهی اسلام.

***

همچنین کسانی که علاقمند به خریداری و هدیه

دادن این کتاب هستند، می توانند، از طریق همین سایت آن را خریداری کنند. تمامی سود حاصل شده از فروش این کتاب صرف سازمان غیراانتفاعی اصلان میدیا خواهد شد.این سازمان با اهداف آموزشی و اطلاع رسانی، عموم را دعوت به خواندن، شنیدن و همکاری در مورد مسایل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و دینی مربوط به مسایل روزخاورمیانه و مهاجران میکند

برای دانلود و برای خریداری اینجا کلیک کنید.

//aslanmedia.weebly.com/

لطفا از این فرصت استفاده نموده و به دوستان و آشنایان خود در مورد این کتاب بگویید و این پیغام را فوروارد کنید.

از وب سایت شخصی رضا اصلان دیدن کنید: //rezaaslan.com/

ازاصلان میدیا دیدن کنید: //www.aslanmedia.com/

به اصلان میدیا در فیس بوک بپیوندید://www.facebook.com/aslanmedia


Share/Save/Bookmark

Recently by ParisasaranjCommentsDate
Polo ya Chogan!
-
Nov 27, 2010
Forough Farrokhzad, Passionate Poet
3
Oct 27, 2010
Want More?
-
Oct 18, 2010
more from Parisasaranj
 
religionoutofgovernment

Here we go again!

by religionoutofgovernment on

Why do I have a feeling it will be soooo easy to poke holes through every claim in this book! It will be fun initially but will get old after the first chapter when the contradictions pile up! I will let you know.