"اندر حکایت "هنر جوک ورزیدن" و "خود جوکیدن


Share/Save/Bookmark

"اندر حکایت "هنر جوک ورزیدن" و "خود جوکیدن
by Saeed Siadat
14-Jan-2012
 

کسانی هستند که نه تنها تحمل شوخی را دارند بلکه با همکاری و همیاری با گویندگان جوک عملا آنها را خلع سلاح می کنند

پرزیدنت "جورج بوش" یکی از کسانی بود که یک قدم جلوتراز جوک سازانش حرکت می کرد و نمی شد با جوک غافلگیرش کرد. خودش پیشقدم بود، کافیست گوگل کنید کمتر عکسی از او را در حالت معمول یک پرزیدنت در مقایسه با دیگررواسای جمهوری می بینید. صحبت کردن او برای هشت سال آرامش خاطری به خارجیانی که انگلیسی زبان مادریشان نبود داده بود و گروه زیادی را به خودشان امیدوار کرده بود و با گردن افراشته راه می رفتند!

و او خود در مواقعی کاربرد لغات خودش را دست می انداخت و این نوعی مکانیزم دفاعی در مقابل حمله مخالفانش بود روزی بیخانمانی (هوم لس) آمریکایی به شیشه ویترین استودیوی من در "وست وود بلوارد" ضربه کوتاهی زد تا توجهم را جلب کند. رفتم ببینم چه می خواهد. گفت می خواهم جوک ی برایت بگویم اینجورش را دیگر ندیده بودم، با کنجکاوی گفتم بگو، گفت: از "جرج بوش" پرسیدند می توانی "می سی سی پی" را هجی کنی؟ گفت کدام را "رودخانه" یا "ایالت"؟

پرزیدنت سابق پس از پایان زمامداریش شبی در " شو" پربیننده "جی لنو" شرکت کرد و گفت در یکی از سفرهایش خانمی که او را نشناخته بود می گوید شما خیلی به "جرج بوش" شبیه هستید او می گوید همه همین را می گویند! و آن زن می گوید و این حتما شما را خیلی عصبانی می کند.

درباره غلط ها و اشتباهات انگلیسی ایشان درسخنرانی ها کلیپهای متعددی در "یو تیوپ" موجود است. زمانی بصورت جوک در آمده بود و ایمیل آن دست بدست می گشت. کمدینی آمریکایی هست که از هر نظر به ایشان شبیه است و حتا در برنامه مهمانی شام که معمولا بعد از انتخاب "پرزیدنت" در کاخ سفید برگزار می شود و کاملا جنبه تفریحی دارد هم شرکت کرد و دونفری باتفاق به جوک گویی درباره .پرزیدنت "جرج بوش" پرداختند.

از پرزیدنت "کلینتون" بعد از اتمام دوره دوم ریاست کلیپهایی کمدی تهیه کرده بودند که فعالیتهای روزانه اش را بعد از بازنشستگی نشان می داد، در یکی از آنها او بعد از تمام کارهای خانه - نظافت و پخت وپز- پشت سر "هیلاری" که پاکت محتوی غذایش را فراموش کره بود می دوید که آنرا باو برسا ند.

همینطور در هنگامه انتخابات ریاست جمهوری "هیلاری" باتفاق "بیل کلینتون" کلیپی تبلیغاتی داشتند بر اساس باز سازی آخرین صحنه "سوپرانو" سریال مافیایی تلویزیون!

در ایران خودمان برای "آیات الله منتظری" جوکهای بسیاری می ساختند با عنوان "گربه نره" که اشاره ای به کارتون "پینوکیو" بود ودو شخصیت معروف آن، دیگر شخصیت آن "روباه مکار" بود که جامعه "آیت اله بهشتی" را در آن قالب قرار داده بود و در همان زمان هر دو آیت الله در مجلس خبرگان بعنوان رئیس و معاون حضور داشتند.

در تهران یک فروشگاه اسباب بازی کودکان اسم خود را "گربه نره" گذاشته بود و وقتی که ماموران حکومتی بعنوان توهین به آیت الله که آن زمان هنوز مغضوب نشده بود قصد بستن آن فروشگاه را داشتند با مخالفت آیت الله روبرو شدند وایشان اجازه دادند که با همان اسم ادامه دهد، و خودشان در مصاحبه ای بین موضوع اشاره کردند.

قضایا تا آن حدی بود که گروهی بشوخی می گفتند این جوکها را ایشان خودش برای خودش می سازد! اندک مدتی بعد از کشته شدن پسرش در برنامه ای بمناسبت ماه رمضان که خودم در تلویزیون دیدم گفت: موگووند ماه رمضان ماه مهمونی خداست، اما از آنجایی که خدا هیچ کارش به آدم !نبردس، توی مهمونیش هم بمردم گشنگی میدد


Share/Save/Bookmark

more from Saeed Siadat
 
Ari Siletz

نمیر المومنین

Ari Siletz


 

آیت‌الله جنتی که کسی‌ نمی‌داند در چه قرنی متولد شده در فیس بوک صفحه‌ای دارد بنام "حکایت‌های نمیر المومنین"

و در جنتی نامه آماده است:

موزه انگلستان در بيانيه اي اعلام کرده که حاضر است منشور کوروش کبير را با جنتي تعويض کند


Roozbeh_Gilani

Monatzeri's massive popualariy had a reason...

by Roozbeh_Gilani on

despite all the jokes about him, portraying him as "not so clever", Montazari enjoyed such popularity amongst people that Khamenei or ahmadinezhad could not even dream of. Montazeri was the lone voice amongst Islamic republic leadership who objected to khomeini's shameful order of mass execution of political prisoners in 1989. He took his objection right to the chief murderer khomeini himself and lost his position as next VF in return, spending the rest of his life under virtual house arrest.

Yes, Iranian people know their Friends as sure as they know their enemies, with or without a turban.... 

"Personal business must yield to collective interest."


omeedvar

I liked Montazeri

by omeedvar on

He had a good heart, and wanted people of Iran to be happy and succeed. When the war between Iran-Iraq was going on, one day my daughter, who was in the elementary school, came home and asked me if I have heard this:

She said; Ayatollah Montazeri (who was nayebe Imam at the time)  went to visit the war zone, in a small airplane. The pilot and co-pilot were sitting in the front row, and Ayatollah was sitting in the back row behind them.

The co-pilot who was checking the distance in a binocular, suddenly pointed his finger to a direction, and said; "oonha miggan" (Russian Meeks)

Ayatollah Montazeri asked: "hala namidoonin chi miguan? I was surprised that small kids can make such jokes in the school. But they had fun, and were not threatened by Ayatollah Montazeri.                                         

 

 

 


default

Ayatollah Montazeri speaking in English

by Hooshang Tarreh-Gol on


default

The Final Bush Blooper Mix Video

by Hooshang Tarreh-Gol on


A as Abbas

good job

by A as Abbas on

better than others


Shazde Asdola Mirza

خدا هیچ کارش به آدم نبردس

Shazde Asdola Mirza


God bless Montazeri's soul ... he was a funny one ... with a big and courageous heart.