به سایت رسمی شهر نو خوش امدید!

زیر پوست شهر: در ایران چه میگذرد؟


Share/Save/Bookmark

به سایت رسمی شهر نو خوش امدید!
by روحی شفیعی
10-Jun-2012
 

فرمانده ناجا خبر داده 900 پرونده تجاوز در سال 90 به ثبت رسیده که 60‌درصد آن مربوط به "لواط" و معمولا عليه افراد زير 15 سال و با "اغفال" صورت گرفته؛در همین حال یکی از کارشناسان مسائل اجتماعی درباره رواج تجاوز مردان به مردان و تبعات آن هشدار داده و وزارت بهداشت هم اعلام کرده در دو سال اخیر تعداد مبتلایان به ایدز در ایران، از راه برقراري روابط جنسي دو برابر شده است.

همزمانی این آمارها بار دیگر موضوع بحران جنسی در جامعه ایران را یادآوری می‌کند. به ویژه اینکه چند روزی است وبسایت "مرکز رسمی ازدواج موقت تهران" هم در فضای مجازی خبرساز شده و مدیر آن اعلام کرده با استقبال زیاد زنان یائسه و مطلقه برای صیغه شدن ساعتی مواجه شده است.

مهرانگیز کار در نوشته ای تحت عنوان: "پائیز پدر سالار" از ما زنان خواسته است تا در دعوای قدرت که محور آن، هر آن جا که قافیه کم آید بر مسئله  حجاب و عفاف و کردار و رفتار ما زنا ن می چرخد، ساکت ننشینیم و قدرت های خود محور و پدر سالار محور را به چالش بکشیم تا هر آنجا که قافیه را کم آوردند با استفاده از مسئله ما زنان یکدیگر را به چالش نکشند.

این که بار اول نیست که آقایان از زنان مسئله می سازند و با بزرگ و یا کوچک کردن آن مسئله پای خود را در جای دیگر محکم میکنند و یا رقیبی را از میدان بدر میکنند. بار هزارم است و ما زنان خوب دانسته ایم که آنها چه میکنند و چرا؟ شاید برای هم اینست که دیگر "محل شان نمی گزاریم" و راه خود میرویم. اما چنان چه موضوع جابجائی قدرت حاکمه مطرح باشد و جای زنان در آینده ایران البته که حق با مهرانگیز است و ما نباید حاشیه نشین معرکه باشیم.

بیاد بیاوریم که از اوایل انقلاب تا به امروز زنان کلان شهرها ، از سودای جنگ کوچه و خیابان و محل کار و خانه با حک.مت زن ستیز سرباز نزدند و در سایه خفت گشت های ارشاد و گزمه ها و عسس های مذکر و مونث و زندان و محرومیت و جریمه و تاوان پس دادنها ثابت کردند که هنوز هم که هنوز است ما "مسئله شان" هستیم و گر نه اگر ما رعایت خواسته های آنها را میکردیم که دیگر نمی توانستند ما را بعنوان ورق برنده و یا بازنده در بازی خود وارد کنند. پس ما همواره بوده ایم اما تنها در یک جبهه به طور جمعی و آنهم جبهه خحاب و پوشش اجباری و رعایت نکردن آنچه که آقایان را به واهمه میاندازد و یا وانمود میکنند که وهم برانگیز است:

"تن ما" از همان اوایل انقلاب دیگر از آن  ما نبود که بر آن هرچه میخواستیم بپوشانیم و یا با آن هر آنچه را که مایل بودیم بکنیم. "تن ما" به نماد سیاسی بدل شد که همواره در معادلات فدرت آفایان نقش زنده ای را بازی کرده است. "تن ما" در خلوت از آن مردان شد، خواسته و  ناخواسته و در اجتماع از آن سیاست ورزان روز.

اما ما با این تن چه کردیم مسئله ایست که باید خودمان به آن پاسخ دهیم و با آن کنار ائیم. خمینی با دادن فتوای حجاب و پوشش بر ما، از ما پرچمی ساخت که هر آنگاه که فرود آید دیگر از حکومت اسلامی او نه نامی ماند و نه نشان. ما اما بر این پرچم افراشته نوشتیم آنچه را که باید نمی نوشتیم. کردیم انچه را که باید نمی کردیم و گاه حتی بزیان خود این تن را مورد سوء استفاده قرار دایم آن را به تیغ جراحان پلاستیک و تاتو زنها و انواع رنگها سپردیم و گاه با مشارکت در مدارس عالی و پیشی گرفتن از مردان و پس زدن آنها.، تا بگوئیم که هستیم.

برخی از ما نیز نوشتیم و گفتیم و زندان رفتیم و شکنجه کشیدیم و اما زیز بار حرف زور نرفتیم که نرفتیم. برای اثبات این مدعا، نگارنده که از ابتدای آن انقلاب از دست رفته همواره در جبهه دفاع از حقوق خودمان گفته است و نوشته است و افتخار این را دارد که جزئی از موج آرام اما مداوم اعتراض علیه پایمال شده حقوق زنان بوده است، با کند و کاو در نوشته های سالیان پیش به مقاله ای برخوردم که در سال 1369 در اعتراض به ابتکار هاشمی رفسنجانی برای آسان تر کردن صیغه انتشار یافته بود. این نوشته را برای ثبت دوباره تاریخ در زیر عینا نقل میکنم.

دلیل آن که بدنبال این مقاله، نوشته های سالیان پیش را زیر و رو کردم خواندن نوشته ای بود از بهروز صمد بیگی در سایت روز آن لاین تحت عنوان :" اسقبال از صیغه ساعتی، رشد تجاوز به مردان".

خواندن این نوشته مرا بیاد آن نوشته انداخت که در آن زمان نگارنده بدلایل محتلف آن را با نام مستعار انتشار دادم. اکنون پس از گذشت 23 سال از آن زمان مسئله صیغه به کسب و کار دولتی مبدل شده است و به جای شهر نو ما "سایت مرکز رسمی ازدواج موقت داریم" که طبق نوشته صمد بیگی "تلاش زیادی دارد تا به فعالیت خود رنگ و بوی مذهبی و قانونی بدهد."

در این مرکز "خدمات" از زنان یائسه استقاده میکنند تا "عده" نگه ندارند و یا زنان "عدم دخول" را قید میکنند. اما به قول نویسنده عنوان "خودفروشی با کلاه شرعی" نام گرفته است و ج.ا. میرود که به تایلند اسلامی مبدل شود به جای ژاپن اسلامی (حداد عادل).

گرفتن جواز کسب چنین مراکزی با معرفی نامه از وزارت ورزش و جوانان و تائیدیه وزارت ارشاد امکان پذیر است!

خواندن نوشته صمد بیگی را به شما توصیه میکنم. دارای آمار و ارقام بسیاریست که حکایت از عمق فاجعه ای دارد که سوای سایر فجایع دامان ما زنان را بویژه گرفته است. بی خود نیست که یکی از زنان آشنا که بتازگی از ایران آمده بود میگفت که "دیگر جرات نداریم برای گرفتن تاکسی در هر زمان روز و شب سر حیابان بایستیم" همه مان را میخواهنداز پیر و جوان "بلند کنند".

صمد بیگی می نویسد که روزنامه شرف به نقل از فرمانده ناجا گزارش داد که سالانه حدودأ 6 هزار جرم در کشور روی میدهد که در سال گذشته 900 مورد تجاوز به عنف ثبت شده است که بر حلاف سالهای گذشته بیشتر قربانیان را پسران زیر 15 سال تشکیل میدهند. در عین حال بالارفتن موارد بیماران مبتلا به ایدز و بویژه مردان خبر از فاجعه دیگر دارد. در کشوری که درهای آشنائی با رسم و رسوم روابط آزاد بین زن و مرد را بسته است اما به عوض، فحشای رسمی را تحت عنوان "صیغه" برسمیت میشناسد و خود کارگزار آنست. در کشوری که همه نوع قسق و فجور در بدترین شکل اما در حفا انجام میگیرد، در کشوری که از زنان به مثابه کالای دست دوم برای لذت مردان استفاده میکند نباید انتظاری بیش از این هم داشت. قربانیان سیاست ورزی های سیاست گزاری در ایران هم زنان اند و هم مردان زیرا که خشونت نهادینه شده علیه زنان اکنون دامان مردان را نیز گرفته است و برای هم این است که تجاوز به پسران زیر سن بلوغ چنین رشد تصاعدی به خود گرفته است.

این همان کشوری است که در مرکز رسمی ازدواج موقت آن "چهار نیروی ثابت" خانم وجود دارند که هم از لحاظ "اعتقادی و هم از لحاظ سلامت تائید شده اند". به سایت رسمی شهر نو خوش امدید! کجاست آن زن بینوائی که در شهر نو سوزاندند و سوخته اورا در میدانها گردانند تا موجب عبرت دیگران شود؟

این است آن فاجعه ای که 23 سال قبل در اعتراض به فتوای هاشمی رفسنجانی انتشار یافت اما  گوش شنوائی ان فریاد را نشنید >>>

روحی شفیعی
ائتلاف بین المللی علیه خشونت در ایران


Share/Save/Bookmark

 
Zorumbaa

Regulated Sex

by Zorumbaa on

In a bankrupt and oppressive ideology that every aspect of human life and behavior is REGULATED and blind Bandeh and slaves are kept in the prison of their faith, what else is new? Sex and intimate human interaction is highly regulated and extremely profitable industry for peddlers of hope and promise.  

Every detail of sexuality and intimacy, from decoration and coverage of human body, to how and when to have sex, what you can and cannot do with and to your OWN BODY, with whom you can or cannot HOLD HAND, to terms and conditions of having sex even with ANIMALS is REGULATED. A good Abd-ol-Lahh must follow the order and wishes of the HE god since that is a giant step toward the Hoory-Land.

In this highly regulated state controlled market one of the obvious consequences is the formation of an out of control “Black Market” and “Under- Ground Sex Industry.” Some people are shocked by the statistics in the land of Islam-e Naab-e Mohammadi. Prostitution, Child Prostitution, Child Abuse, Increase in AIDS, popularity of the god forbidden Lavaat and the god approved Sigheh, .. These are perfectly normal and natural—it is the nature of the beast!

This ideology regardless of what the apologists and their “Born Again” cohorts may say, is as a matter of FACT, approving of oppression and slavery of women, and the job is carried on to its fullest extent by the state having the authority bestowed upon them by allah.


divaneh

انحطاط ناشی از نابرابری

divaneh


با سپاس از شما و این مقاله پر ارزش امیدوارم که مرد ایرانی دریافته باشد که انحطاط و فساد جامعۀ ایران ریشه در حق پایمال شده زنان دارد. جامعه ای که در آن به یک گروه ظلم شد و حقش ضایع شد جامعه ای است ظلم پذیر که در آن حق همه پایمال خواهد شد. از سوی دیگر برابری زنان توازنی را بوجود می آورد که در غرب شاهد آن هستیم و فقدانش در جامعه ایران بشدت حس می شود.


Roozbeh_Gilani

آمار غير رسمی از وجود 120 هزار ناقل HIV در كشور خبر مي‌دهد

Roozbeh_Gilani


مسئله ديگر اين است که آمار وزارت بهداشت فقط موارد شناسايی شده عفونت HIV/AIDS را نشان مي‌دهد و به علت آگاهی کم مردم درباره اين بيماری و روش‌های پيشگيری و درمان آن و با توجه به اينکه سيستم شناسايی فعال اين بيماری بخصوص در بين روسپي‌هارا نداريم آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت بيانگر وضعيت واقعی اين بيماری در کشور نيست.»

به اعتقاد او «مهم‌ترين مسئله‌ای که از اين آمار مي‌توان استنباط کرد،‌ افزايش شيوع جنسی بيماری ايدز است که در اين آمار 10.3 درصد ذکر شده که البته واقعيت موجود در مراکز درمانی بسيار بيش از اين است.»

محرز تاكيد مي‌كند:«از بين بيمارانی که به بنده مراجعه مي‌کنند، اگر نگويم 100درصد، ‌99 درصد از طريق رابطه جنسی به اين بيماری مبتلا شده‌اند.» پيش از اين و در موج دوم ايدز، مسئولان در ستاد مبارزه با مخدر از طرح‌هايی برای مقابله با موج دوم و پيشگيری از موج سوم سخن گفتند كه البته با مخالفت ساير وزارتخانه‌ها روبه رو شد.

//www.roshangari.net/as/sitedata/20120609152052/20120609152052.html#s11


Souri

Very interesting article.

by Souri on

Good read.

But the picture above is not appropriate. This picture belongs to the article about the Iranian bombing suspects in  Bangkok.

 //www.theblaze.com/stories/iranian-bombing-suspects-partied-with-prostitutes-at-thai-beach-resort/


Soosan Khanoom

Nothing but stating the painful truth.Thank you.

by Soosan Khanoom on

این همان کشوری است که در مرکز رسمی ازدواج موقت آن "چهار نیروی ثابت" خانم وجود دارند که هم از لحاظ "اعتقادی و هم از لحاظ سلامت تائید شده اند". به سایت رسمی شهر نو خوش امدید! کجاست آن زن بینوائی که در شهر نو سوزاندند و سوخته اورا در میدانها گردانند تا موجب عبرت دیگران شود؟